Klaudyna odchodzi Ebook PDF

CENA: FREE
Ebook download

Klaudyna odchodzi Ebook kup teraz lub sprawdź opis, recenzje oraz datale. Przeczytaj podgląd czyli pierwsze strony utworu dodane przez autora lub wydawcę, które być może zachęcą Cię do zakupu na www.empik.com Klaudyna odchodzi PDF czeka na Twój zakup, a jeśli jesteś autorem dzieła, możesz wgrać skróconą wersję utworu w celach promocyjnych.

Ostatnia część pikantnej tetralogii francuskiej gorszycielki.„Mąż nie powinien opuszczać żony, kiedy to jest taki mąż i taka żona" - napisze Annie pierwszego dnia po wyjeździe ukochanego Alaina. Roztropny małżonek zostawił jej szczegółowy rozkład zajęć: co zlecić służbie, jaką garderobę sobie sprawić, kogo odwiedzić, a kogo raczej unikać. Do tej ostatniej kategorii zaliczył Renauda i Klaudynę. Wakacje w pachnącym siarką i kwitnącymi drzewami pomarańczowymi Arriège, na które wyjeżdża całe towarzystwo, będą dla Annie przełomowe. Nie tylko dlatego, że atmosfera kurortu sprzyja niewinnym flircikom i dość frywolnej zabawie...Pełna uroku i pikanterii proza Colette. Zmysłowa i bezpruderyjna jeszcze dzisiaj wywołuje rumieniec zakłopotania.

Dodatkowe informacje
Tytuł Klaudyna odchodzi
Autor: Colette Sidonie-Gabrielle
Nazwa Pliku: Klaudyna odchodzi Ebook PDF
Język wydania: polski
Ilość stron: 184
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania: 2011
Data premiery: 2011-09-15

Klasyka dwudziestowiecznej literatury francuskiej. Przygody ekscentrycznej Klaudyny (w tym tomie już nie ona jest najważniejsza, trzeba przeczytać, żeby wiedzieć dlaczego i poznań nowych bohaterów). Cudowna Colette. A w tym wypadku też absolutnie cudowne wydanie z szatą graficzną w stylu retro. Przepiękne wydanie.

Piękna pozycja opowiadająca o tragedii kobiety zniewolonej. Zniewolonej psychicznie, która uwolniona na chwilę szuka swojego ja. Poznaje siebie, nabiera wiary we własne siły i możliwości. Dostrzega, że jest wyjątkowa, jako ONA, nie jako żona mężczyzny. Świat ją niejednokrotnie szokuje, ale okazuje się, że potrafi dokonywać wyborów i brać z niego to co ważne.

„Nie kochała pani jeszcze nikogo, tak, to tragedia, tragedia spokojna i szara, Annie, tragedia pospolita” – mówi Klaudyna do głównej bohaterki i narratorki książki. Młoda Annie, posłuszna mężowi i konwenansom, nieśmiała i bez własnego zdania, żyje w niewoli, ani sobie tego do końca nie uświadamiając, ani nie mając nic przeciwko. Ale kiedy jej mąż wyjeżdża, by uregulować sprawy spadkowe, „biedna Annie” musi podjąć trud samodzielnego życia. Okazuje się, że ani nie jest to niemożliwe, ani nieprzyjemne... W towarzystwie niezależnych, śmiałych kobiet i przede wszystkim Klaudyny, Annie powoli zacznie pragnąć wolności i zdobywać ją. Ale nawet jeśli przeżyjemy wewnętrzną przemianę, wciąż musimy ponosić konsekwencje wcześniejszych czynów... O tym, moim zdaniem, jest ta powieść; powieść przesycona jakąś trudną do sprecyzowania tęsknotą i smutkiem. To wnikliwe studium psychiki głównej bohaterki, ale też wyraziście zarysowane charaktery i pieczołowicie oddany klimat czasów. Piękna książka.

'Klaudyna odchodzi' jest nie tylko powieścią wspaniale odzwierciedlającą obyczajowość przełomu XIX i XX wieku, ale również genialnym psychologicznym rysunkiem charakterów oraz powieścią o poszukiwaniu samego siebie i uświadamianiu sobie, kim się jest naprawdę, o przemianie i zmierzaniu ku niezależności. Klaudynę można więc w tej powieści uznać w tej powieści za postać drugoplanową – jej rola sprowadza się tu bowiem do osoby wspierającej Annie w dążeniu do niezależności. Gdyby jednak zapytać Annie o rolę Klaudyny w jej życiu, pewnie Klaudyna zostałaby wymieniona jako jedna z najważniejszych dla Annie osób. I cóż... Okazuje się, że kiedy Klaudyna odejdzie, życie będzie toczyć się dalej...Klaudyna może i odeszła. Dzięki Colette pozostanie jednak wpisana na zawsze – mam nadzieję – w klasykę literatury. W każdej chwili można więc umilić sobie czas i podelektować się przecudnym językiem i pooddychać atmosferą paryskich salonów początku XX wieku.

Ebook Klaudyna odchodzi PDF podgląd książki:

Przykro nam, tego ebooka jeszcze u nas nie ma. Na wielu stronach zobaczysz jedynie opis, detale i recenzje ebooka z linkiem do sklepu www.empik.com Dlaczego? Niektóre ebooki nie posiadają opcji podglądu pierwszych stron utworu, ponieważ autor nie życzy sobie rozpowszechniania treści.

 Wgraj początek swojej książki w PDF


 


 

To tylko tagi:
Klaudyna odchodzi pdf online
Klaudyna odchodzi free download
Klaudyna odchodzi pdf do pobrania
Klaudyna odchodzi ebook za darmo
Klaudyna odchodzi pobierz za darmo

DOSTĘP 24/H

POBIERAJ EBOOKI O DOWOLNEJ PORZE
 

ZA DARMO

BEZ PŁATNOŚCI/ANKIET
 

UPLOAD

Dodaj własny dokument i pozwól pobierać go innym