Mnemosyne. Pamięć jako źródło dzieła sztuki Ebook PDF

Mnemosyne. Pamięć jako źródło dzieła sztuki Ebook kup teraz lub sprawdź opis, recenzje oraz datale. Przeczytaj podgląd czyli pierwsze strony utworu dodane przez autora lub wydawcę, które być może zachęcą Cię do zakupu na www.empik.com Mnemosyne. Pamięć jako źródło dzieła sztuki PDF czeka na Twój zakup, a jeśli jesteś autorem dzieła, możesz wgrać skróconą wersję utworu w celach promocyjnych.

Mnemosyne, bogini pamięci, wedle tradycji była matką Muz. Pamięć jako zjawisko (psychologiczne, kulturowe, historyczne) cieszy się zainteresowaniem od dawna. Na niniejszy tom składają się teksty, których autorzy postawili sobie za cel ukazanie wpływu pamięci na powstanie, kształt i wymowę dzieł literatury, sztuki, muzyki, filmu i teatru. Pamięć o ludziach, przedmiotach, zdarzeniach, przeżyciach, ideach lub innych dziełach, tradycja i sposoby posługiwania się pamięcią w celach twórczych stały się tematem rozpraw badaczy literatury, filozofii, sztuki, muzyki i filmu, znawców rożnych epok (od starożytności po naszą współczesność). "Mnemosyne. Pamięć jako źródło dzieła sztuki" poszerzać może nie tylko wiedzę na temat dziejów i roli pamięci w tworzeniu sztuki, ale skłaniać do refleksji na temat tego, w jaki sposób i w jakim celu posługiwano się nią niegdyś i jak czyni się to dziś.

Dodatkowe informacje
Tytuł Mnemosyne. Pamięć jako źródło dzieła sztuki
Autor: Cieśla-Korytowska Maria
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Avalon T. Janowski
Rok wydania: 2016
Data premiery: 2019-03-13

Ebook Mnemosyne. Pamięć jako źródło dzieła sztuki PDF podgląd książki:

Przykro nam, tego ebooka jeszcze u nas nie ma. Na wielu stronach zobaczysz jedynie opis, detale i recenzje ebooka z linkiem do sklepu www.empik.com Dlaczego? Niektóre ebooki nie posiadają opcji podglądu pierwszych stron utworu, ponieważ autor nie życzy sobie rozpowszechniania treści.

 Wgraj początek swojej książki w PDF


 


 

To tylko tagi:
Mnemosyne. Pamięć jako źródło dzieła sztuki pdf ebook
Mnemosyne. Pamięć jako źródło dzieła sztuki ebook darmowy
Mnemosyne. Pamięć jako źródło dzieła sztuki pdf pobierz
Mnemosyne. Pamięć jako źródło dzieła sztuki książka online
Mnemosyne. Pamięć jako źródło dzieła sztuki doc czytaj

DOSTĘP 24/H

POBIERAJ EBOOKI O DOWOLNEJ PORZE
 

ZA DARMO

BEZ PŁATNOŚCI/ANKIET
 

UPLOAD

Dodaj własny dokument i pozwól pobierać go innym